Ankieta

OPINIA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY GŁOGÓW MAŁOPOLSKI NA TEMAT SPRAW SPOŁECZNO-SAMORZĄDOWYCH

Szanowni Państwo,
celem przeprowadzenia badania jest pozyskanie informacji na temat spraw ważnych dla miasta i całej gminy Głogów Małopolski. Wyrażone przez Państwa postrzeganie rzeczywistości i uwarunkowań życia w gminie pozwoli ustalić najważniejsze problemy, które należy rozwiązać i ujawni wyzwania na najbliższą przyszłość. Wypełnienie ankiety potrwa około 10 minut, a wyniki pojawią się bezpośrednio po każdym indywidualnym zakończeniu.

Z wyrazami szacunku
zespół Stowarzyszenia RAZEM dla Głogowa Małopolskiego.

Ilość wypełnionych ankiet: 383
1. Czy ogólnie rzecz biorąc jest Pan/i zadowolony/a z warunków życia w mieście i gminie Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
2. Jak aktualnie ocenia Pan/i dostępność do infrastruktury w postaci: żłobka, przedszkola, szkoły?
383 wysłanych ankiet
3. Jak aktualnie ocenia Pan/i stan funkcjonującej infrastruktury edukacji publicznej tj: żłobków, przedszkoli i szkół?
383 wysłanych ankiet
4. Jak aktualnie ocenia Pan/i dostępność i utrzymanie infrastruktury sportowej na terenie miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
5. Jak aktualnie ocenia Pan/i dostępność służby zdrowia na terenie miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
6. Jak aktualnie ocenia Pan/i obsługę mieszkańców w Urzędzie Miasta i Gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
7. Jak aktualnie ocenia Pan/i inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
8. Jak aktualnie ocenia Pan/i płynność komunikacyjną w mieście Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
9. Jak aktualnie ocenia Pan/i funkcjonalność Centrum Przesiadkowego w Głogowie Małopolskim?
383 wysłanych ankiet
10. Jak aktualnie ocenia Pan/i częstotliwość kursujących autobusów na terenie sołectw i osiedli w całej gminie Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
11. Jak aktualnie ocenia Pan/i zieleń (nasadzenia i drzewostan) i utrzymanie czystości w mieście i gminie Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
12. Jak aktualnie ocenia Pan/i liczbę gminnych wydarzeń kulturalnych w mieście i gminie Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
13. Jak aktualnie ocenia Pan/i jakość gminnych wydarzeń kulturalnych w mieście i gminie Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
14. Jak aktualnie ocenia Pan/i poziom bezpieczeństwa w mieście i gminie Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
15. Jak aktualnie ocenia Pan/i dostępność i stan użytkowy ścieżek rowerowych, szlaków spacerowych, otwartych stref aktywności na terenie miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
16. Jak aktualnie ocenia Pan/i dostępność ośrodków wsparcia i kultury dla osób starszych, dziennych domów pobytu na terenie miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
17. Jak aktualnie ocenia Pan/i wysokość podatków (od nieruchomości, rolny, śmieci) obciążających mieszkańców miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
18. Jak aktualnie ocenia Pan/i jakość usług świadczonych przez firmę dbającą o czystość i odbiór odpadów na terenie miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
19. Jak aktualnie ocenia Pan/i dostępność infrastruktury dla zapewnienia lepszej jakości Internetu na terenie miasta i gminy Głogów Małopolski?
383 wysłanych ankiet
20. Jak aktualnie ocenia Pan/i ogólny rozwój miasta i gminy Głogów Małopolski w ostatnich minionych 5 latach?
383 wysłanych ankiet
21. Jak aktualnie ocenia Pan/i współpracę władz miasta i gminy Głogów Małopolski z instytucjami i władzą samorządową na terenie województwa Podkarpackiego?
383 wysłanych ankiet
22. Jakie inwestycje Pana/i zdaniem powinny być realizowane w mieście i gminie Głogów Małopolski w pierwszej kolejności? Proszę wybrać maksymalnie 3 odpowiedzi.
383 wysłanych ankiet
Inne
Najprościej jest sprzedawać tereny pod nowe inwestycje, pod budowę domów, szeregówek, czy zabudowy taka jak jest koło stokrotki ale do tego trzeba wykonać niezbędne drogi, aktualne wyremontować lub poszerzyć, wykonać niezbędne chodniki dla dzieci, zapewnić dojazd do szkoły. 7,8 lat temu w rynku o każdej porze dnia i nocy można było znaleźć miejsce do zaparkowania teraz jest z tym coraz gorzej rynek pęka w szwach. Dojazd do szkoły to dramat, wiadomo że dziecko w pierwszej klasie rodzic musi odwieść do szkoły, autobusy szkolne nie wszędzie dojeżdżają co porównuje że rano przedszkola korek jest aż do rynku, przy szkole nie ma gdzie się zatrzymać aby dziecko wyszło, malutki parking koło centrum zdrowia jest za mały nie wiem czy wystarczy na pracowników szkoły i pracowników centrum zdrowia a gdzie rodzice mają stanąć? To jest dramat, nie jestem zwolennikiem zabierania zieleni ale może wartalo by kawałek parku który znajduje się za szkołą przerobić na parking. W
1
Stworzenie toru dla samochodów oraz motocykli
1
Skeytpark , cos dla mlodziezy nie tylko place zabaw
1
Połączenia autobusowe
1
Budowa przejsc dla pieszych oraz progow zwalniajacych
1
Budowa żłobków
1
Remont pływalni "Wodnik"
1
Proszę posprzątać rowy i okoliczne lasy że smieci
1
Więcej Scieżek Rowerowych
1
dotyczące czystości i pielęgnacji przydrożnych rowów i pasów drogowych będących pod opieką gminy. Do tej pory ogromne zaniedbania i brak jakichkolwiek działań
1
Odśnieżanie, pielęgnacja i koszenie przydroznych rowów i pasów drogowych,zapewnienie czystości w gminie
1
Dołożenie kostki brukowej na chodniku w Hucisku
1
Budowa szkoly na Niwie
1
Zdecydowanie chodnik i droga rowerowa do odiedla Styków
1
Zwiększenie ilości koszy na śmieci.
1
Inwestycje we wlasciwych ludzi bo obecna "kastra" zarzadzajaca gminą i spółką mks zwiazek gmin to klasyczny przyklad jak nie należy zarządzać przedsiebiorstwem i zasobami ludzkimi.
1
pasów dla pieszych - to jest skandaliczne
1
Brak boiska do pilki noznej(zaorane przez dziki) i kozykowki na niwie
1
Brak boiskka do koszykowki na Niwie gdzie jest mnostwo dzieci. Fatalny stsn drog Jana Pawla II . Ponadto czesc Rudnej przejeta przez miasto a drogi masakryczne, chocby uloca pod Borem, gdzie pracuje mnostwo ludzi a droga jest fatalna i na dpdatek bral chodnika. Ponadto SMOG SMOG SMOG
1
Poprawa jakości chodników.
1
Nowy stadion
1
Dokończenie budowy placu zabaw na osiedlu Rogoźnica. Sprawdzenie jego stanu technicznego i modernizacja
1
Chcieliście puścić ruch samochodowy drogą wzdłuż centrum przesiadkowego aby nie jeździć przez rynek a ta droga jest jak ser szwajcarski albo jeszcze gorzej. Rozumiem że to droga kolejowa i gmina nic nie moze.....Gówno prawda jak by burmistrz chciał to by się to dało ogarnąć albo sie dogadać z koleją. Porażka gminy w samym prawie centrum miasta, wizytówka ,,centrum przesiadkowe,, a droga jak za czasów kargula i pawlaka. Już dawno powinna być odremontowana.
1
Inwestycja w wydarzenia kulturowe,
1
Więcej imprez na świeżym powietrzu
1
Ścieżka rowerowa i chodnik obok lasu Bór, przy drodze do Rzeszowa
1
Ścieżki rowerowe łączące Miasto Głogów z Wysoką , Budami , Strykowem
1
ASFALT NA ULICY KAMIENIEC KTORY JEST ROBIONY OD KILKUNASTU LAT SĄ PIENIADZE A JEST TYLKO POLOWA ! I ZAMIAST GDZIE LUDZIE MIESZKAJA TO ROBICIE W POLACH GDZIE NIE JEST POTRZEBNY !!!
1
Siłownia hala Wysoka Głogowska !!! Brak zagospodarowania takiego obiektu
1
Zrobic droge rowerowa przez las Wysoka Glogowska - Glogow Malopolski
1
Więcej ścieżek rowerowych
1
Toaleta publiczna i posadzenie drzew w Rynku,bo te chabzie głogu to nie drzewa... Wokół tych kratek pociągnąć u góry druty i posadzić szybko rosnące pnącza.Rynek jak na razie to betonoza..zero cienia
1
Budowa ścieżek rowerowych i chodników
1
Zazielenić Rynek, zadbanie o parki, rozwinąć turystykę /w tym muzeum, reklama miasta,/, zadbać o miejsca kulturalne dla młodzieży w Głogowie Młp,rozpowszechnić integracyjne, hobbystyczne ,kulturalne ,sportowe nie tylko dla młodzieży ale również dla osób dorosłych i starszych, nie na Budach tylko w miejscu zamieszkania /w Tym Głogów/ rozpowszechnićzpowszechnienie hobbystycznychzajęć dla osób w podeszłym wieku w tymrównież zajęć integracyj\nych - kulturalno - sportowych w Głogowie
1
Dopóki w polityce krajowej nic sie nie zmieni do póty w samorządach bedzie ch*jnia. Sposob wydatkowania środków w gminie jesst jaki jest. I zeby nie wiem kto przyszedl Mikołajczyk czy jakis inny zbawca narodu i tak ch*ja zmieni. Jedyna szansą jest tworzenie terenu pod strefy ekonomiczne nie tylko dla kapitału zagranicznego. Bo potencjał region ma olbrzymi. A wtedy bedzie kasa i bedzie z czego działać. A póki co to możemy se bajać na co te grosze wydawać bo i tak Warszawa nas opie***li do kości. Pozdrawiam zagorzałych sympatyków Mikołajczyka. I tak Baj wygra bo jest najbardziej ogarniety z wszystkich kandydatów
1
Budowa przejścia dla pieszych z osiedla Niwa na stację kolejową Głogów Młp. Niwa
1
Sygnalizacja świetlna (wywoływana przez naciśnięcie przycisku) na przejściu dla pieszych przy ratuszu oraz lepsze oświetlenie przejścia przy Różowej budce
1
Oświetlenie
1
Kładka dla pieszych przy stacji kolejowej Niwa i rondo tamże bo nie bedzie możliwości wyjazdu tych kurników które powstały wokół stokrotki i Roana
1
Zdecydowanie mniejsze oplaty za podatki od nieruchomości i odpady komunalne
1
Wykonanie sieci telekomunikacyjnej
1
Modernizacja basenu
1
Przejście dla pieszych pociąg
1
Przejście dla pieszych obok stacji
1
Większa ilość parkingów na rynku i koło szkoły podstawowej
1
Lepsze odśnieżanie zima bo jest dramat zawsze rano jak trzeba odwieźć dzieci do szkoły a ulice zasypane śniegiem i nie gasić tak szybko oświetlenia rano w rynku porą zimową bo nic nie widać a ludzie przechodzą przez przejścia dla pieszych. Wybudować przejście dla pieszych w rejonie stokrotki na Niwie, proponował bym w tym rejonie rondo bo wyjazd z tych okolic to dramat dla mieszkańców.
1
W pierwszej kolejności powinna być trzecia szkoła podstawowa na Niwie, bo w SP nr1 dzieci jest za dużo i jest kiepski dojazd
1
Ścieżki rowerowe
1
Lepsze połączenia komunikacyjne
1
Schrony aby chronic mieszkancow w razie ataku
1
Budowa chodnika przez las Stykowski
1
Sygnalizacja świetlna wprzynajmniej centrum i na ul.Fabrycznej przy szkole podstawowej
1
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przy stokrotce do przystanku
1
Bezpieczne pobocze dla rowerzystów i pieszych na trase Pogwizdów Staty Głogów Małopolski
1
Zajecia typu nauka tanca, gimnastyka i inne dla ludzi starszych.
1
Tężnia solankowa nad stawami
1
Ścieżka rowerowa do Rzeszowa
1
Większa dostępność i otwarcie dla mieszkańców Domów Ludowych.. Większe zaonteresowanie działaniami organizacji pozarządowych w kierunku aktywizacji dzieci i stworzenie mapy zasobów i potrzeb w tej dziedzinie.Przedstawienie na bazie mapy liderów lokalnych, mających gotową ofertę dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.. Profilaktyka, zamiast interwencjii i terapii.
1
Xyz
1
Odśnieżanie w zimie, bo całe miasto i okolice są dosłownie sparaliżowane. Rozwiązanie problemu z przerwami w dostawie prądu. Są stanowczo za często. Działanie gminnych żłobków i przedszkoli. Widoczny jest mega nepotyzm.
1
23. W jakim stopniu Pana/i zdaniem miasto i gmina Głogów Małopolski wykorzystuje swoje możliwości (czyli zbiór różnych czynników, np. położenie, lotnisko, bliskość autostrady, hub logistyczny, dostęp do infrastruktury, bliska odległość z miastem wojewódzkim)?
383 wysłanych ankiet
24. Czy Pana/i zdaniem miasto i gmina Głogów Małopolski jest dobrze zarządzana?
383 wysłanych ankiet
25. Jak ogólnie ocenia Pan/i dotychczasowe działania władz w Mieście i Gminie Głogów Małopolski w mijającej kadencji?
383 wysłanych ankiet
26. Jak ocenia Pan/i działania władz miasta i gminy Głogów Małopolski polegające na inwestycjach, ale tych podejmowanych tuż przed wyborami (czyli w ostatnim roku kadencji)?
383 wysłanych ankiet
M1. Płeć:
383 wysłanych ankiet
M2. Pana/i wiek mieści się w przedziale:
382 wysłanych ankiet
M3. Jakie jest Pana/i wykształcenie?
381 wysłanych ankiet
M4. Jaka jest Pana/i sytuacja zawodowa? Proszę wybrać tylko jedną odpowiedź, która najlepiej oddaje Pana/i sytuację.
382 wysłanych ankiet
M5. Jak długo mieszka Pan/i w gminie Głogów Małopolski? Proszę wybrać tylko jedną odpowiedź, która najlepiej oddaje Pana/i sytuację.
381 wysłanych ankiet
M6. W jakiej miejscowości Pan/i mieszka? 
378 wysłanych ankiet