Remont ul. Rzeszowskiej

Opublikowane przez Razem dla Głogowa Młp. w dniu

12 grudnia 2023r

W związku z trwającym remontem ulicy Rzeszowskiej na osiedlu Centrum w Głogowie Małopolskim w imieniu mieszkańców Głogowa Małopolskiego i przejeżdżającej tam licznej grypy społeczności gminy w ramach nadzoru nad realizacją inwestycji prosimy o:

  • oznakowanie w dwóch miejscach wysokich uskoków (które są na wysokości od 5 do 8 cm — wartość mierzona), które zostały wykonane w wyniku frezowania asfaltu na odcinku wjazdu do samego miasta na ulicy Rzeszowskiej i w miejscu styku z ulicą Piłsudskiego na Osiedlu Niwa;
  • niwelację w/w uskoków technologicznych z agresywnego pionowego na łagodne zfazowane, (tymczasowe nasypy niwelujące uskoki są nieskuteczne i nie zabezpieczają przed niespodziewanym uderzeniem w pionowy frez);
  • wyczyszczenia drogi i usunięcia masy pozostałej po frezowaniu, która przylepia się i uszkadza środki transportu;
  • w wyniku warunków atmosferycznych panujących aktualnie i niefortunnego czasu na realizację inwestycji (pełnia zimy) na remontowanej drodze pojawiły się spore ubytki i rowy/otwory, które wykonawca powinien na bieżąco wypełniać.

Mieszkańcy i eksperci od inwestycji drogowych są zaniepokojeni późnym terminem rozpoczęcia tej inwestycji, brakiem przygotowania się wykonawcy do tej inwestycji.
Prosimy o wezwanie wykonawcy przedmiotowej inwestycji do uwzględnienia wymienionych próśb mieszkańców gminy, jak również prosimy o udostępnienie harmonogramu realizacji kolejnych etapów tej inwestycji. Zwracamy uwagę, że na tym odcinku przejeżdża bardzo dużo samochodów, szczególnie porą poranną (od godz. 6.00 do godz. 9.00) i popołudniową ( od godz. 15.00 do godz. 17.00). Prosimy by wykonawca uwzględnił w realizacji inwestycji w/w godziny wzmożonego ruchu i korków, które nieustannie na zjeździe na skrzyżowanie z Osiedlem Niwa i rondo występują.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *