ULICA KOLEJOWA… w Głogowie Małopolskim

Opublikowane przez Razem dla Głogowa Młp. w dniu

Centrum Przesiadkowe w Głogowie Małopolskim (koszt inwestycji 3,5 mln złotych – źródło strona UMiG GM) uroczyście otwarte 4 lata temu (dokładnie dnia 27 lutego 2020 roku). Miało usprawnić ruch i odkorkować centrum miasta Głogowa Małopolskiego. Inwestycja potrzebna miastu pod warunkiem, że będzie użyteczna, funkcjonalna i dostępna. A jak jest… dojazd i droga jak za czasów Pawlaka i Kargula” – cytujemy jednego z Mieszkańców Głogowa Małopolskiego. Podczas remontu ulicy Rzeszowskiej wszyscy zastanawiali się dlaczego nie jest remontowana ulica Kolejowa. Sytuacja się powtarza, gdzie planowanie?… gdzie przygotowanie do inwestycji?… gdzie pytamy – potrzebna i konieczna infrastruktura towarzysząca, by z centrum przesiadkowego korzystać w sposób bezpieczny i wygodny. Gdzie miejsca parkingowe? Gdzie przejście dla pieszych również tutaj… ?!?

Stowarzyszenie wystąpiło do gminnych władz o działania zmierzające do przejęcia własności przez Miasto i Gminę Głogów Małopolski do działek stanowiących ulicę Kolejową od SKARBU PAŃSTWA, co do jednej z działki należy przejąć/wykupić wieczyste użytkowanie od PKP. Budynek Centrum Przesiadkowego stoi na gruncie przejętym przez gminę od PKP, szkoda, że nie potrzebna była wtedy droga i nie podjęto się działań by dysponować również drogą?!?

Załączamy również wypisy z rejestru gruntów, które stanowią o tytułach prawnych do działek obejmujących ulicę Kolejową i budynek Centrum Przesiadkowego w Głogowie Małopolskim. Warto podkreślić, że Starosta Rzeszowski tylko gospodaruje tutaj zasobem nieruchomościami Skarbu Państwa. SAMORZĄD GMINNY POWINIEN JAK NAJSZYBCIEJ PODJĄĆ DZIAŁANIA ZMIERZAJĄCE DO PRZEJĘCIA DZIAŁEK I  DĄŻYĆ DO PRZEBUDOWY I MODERNIZACJI ULICY KOLEJOWEJ, która służy wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Głogów Małopolski i uczyni faktycznym CENTRUM to miejsce…

fot. google street view


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *